หมวดหมู่ : โน้ตบุ๊ก ,  โน้ตบุ๊กเกมมิ่ง ,  HP Product , 
แบรนด์ : HP
Share
HyperX Omen 15-gb0009AX (D33WSPA#AKL)
| CPU | AMD Ryzen 7 260 (3.8GHz up to 5.1GHz, 8C/16T, 8MB L2 Cache / 16MB L3 Cache) |
| Memory | 24GB (1x 24GB) DDR5-5600 SO-DIMM |
| Hard Disk | 1TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Card | NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) |
| Display | 15.3" 2560x1600 (WQXGA), VRR up to 180 Hz, 3 ms response time, IPS, micro-edge, anti-glare, Low Blue Light, 500 nits, 100% sRGB |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | ENG/TH Full-size backlit keyboard with numeric keypad and 26-Key Rollover Anti-Ghosting Key technology |
| Port | 1x USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge) |
| Sound / Audio | • DTS:X® Ultra • HP Audio Boost • HyperX |
| Audio Jack | 1x Headphone/Microphone combo |
| Camera | 1080p FHD camera with HDR auto switch, temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| Wireless | Wireless 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Battery | 4-Cell, 70 Wh Li-ion polymer |
| Power Supply | 150 W AC power adapter |
| OS | Windows 11 Home |
| Weight | 2.21 kg |
| Warranty | 2 Years Onsite |
| Color | Shadow Black |