หมวดหมู่ : คอมพิวเตอร์ตั้งโต๊ะและออลอินวัน ,  คอมพิวเตอร์ตั้งโต๊ะ ,  Asus Product , 
แบรนด์ : ASUS
Share
Desktop Asus V501MV-05210H001WA
| CPU | Intel Core 5 210H (2.2GHz up to 4.8GHz, 8C/12T, 12MB Intel Smart Cache) |
| Main Memory | 16GB DDR5 SO-DIMM |
| Memory Slot | 2x DDR5 SO-DIMM slots |
| Max Memory | Up to 64GB |
| Hard Disk | 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD |
| Storage Slot | 2x M.2 2280 connector for storage 1x 3.5" Drive Bay |
| Expansion Slots | 1x M.2 connector for WiFi (Occupied) 1x PCIe® 4.0 x 16 (operating at PCIe® 4.0 x8) |
| Graphic Card | Intel Graphics (Integrated Graphics) |
| Audio Jack | 1x 3.5mm combo audio jack 1x 7.1 channel audio (microphone, line-out, Line-in) |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Power Supply | 180W power supply (80+ Bronze, peak 228W) |
| OS | Windows 11 Home , Microsoft Office Home 2024 และ 12-month subscription of Microsoft 365 Basic |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| Wireless | Wireless 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Weight | 06.00 kg |
| Warranty | 3 Years |